Aktualności PM
"PRZEDSZKOLE TO MIEJSCE WESOŁE- TU CHEMIA KRÓLUJE PRZY STOLE "
- 09.05.2026 22:03
- .
Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy wyjątkowe święto- Dzień Chemika . Była to wyjątkowa okazja do wprowadzenia dzieci w fascynujący świat nauki poprzez zabawę i eksperymenty. Choć chemia może wydawać się trudna, odpowiednio dobrane aktywności sprawiają, że nawet najmłodsi z ciekawością odkrywają jej tajemnice .
Tego dnia zaprosiliśmy Panią Kornelia Piasecka - nauczyciela chemii , która zamieniła nasze przedszkole w laboratorium, natomiast przedszkolaków w małych naukowców.
Dzieci dowiedziały się co potrzebuje chemik by wykonać eksperyment , jak powinien być ubrany oraz jakie narzędzia są niezbędne do pracy .
Pani Kornelia Piasecka pokazała doświadczenie z wodą utlenioną i drożdżami najczęściej nazywane "pastą dla słonia ". Zadaniem przedszkolaków było tworzenie obrazów na soli za pomocą pipety oraz barwników. Atrakcją dla przedszkolaków było przymierzenie fartucha ochronnego, okularów i zapozowanie do zdjęcia pamiątkowego.
Dziękujemy bardzo Pani Kornelia Piasecka za przybycie oraz przeprowadzenie bardzo ciekawych zajęć.

- Wróć do listy artykułów
Ostatnie artykuły
