W dniu 24.11.2025 r. w naszej szkole odbyły się obchody XV Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.
Celem wydarzenia było utrwalenie znajomości działań mnożenia oraz zachęcenie uczniów do rozwijania umiejętności szybkiego liczenia w przyjaznej i angażującej formie.
W ramach lekcji matematyki uczniowie brali udział w krótkich zadaniach wykonywanych na czas. Polecenia obejmowały zestawy przykładów z tabliczki mnożenia o różnym stopniu trudności, a uczniowie starali się wykonać je jak najszybciej i jak najdokładniej. W każdej klasie IV-VIII wyłoniono mistrzów tabliczki mnożenia:
- IV- Iga Boderek,
- V- Ernest Wojdak,
- VI- Julia Zauer,
- VII- Michał Strzelczyk,
- VIII- Bartosz Grzegorzewski.
Rywalizacja przebiegała w miłej atmosferze, a nauczyciele podkreślali znaczenie systematycznego utrwalania podstawowych umiejętności.
Dodatkową atrakcją były stanowiska przygotowane na szkolnym korytarzu. Uczniowie mogli tam podejść indywidualnie lub w małych grupach i uzupełnić losowo wybraną tabliczkę mnożenia. Po poprawnym wykonaniu zadania otrzymywali specjalny certyfikat potwierdzający znajomość tabliczki mnożenia. Takie symboliczne wyróżnienie cieszyło się dużym zainteresowaniem i motywowało uczniów do podejmowania wyzwań.
Dzień Tabliczki Mnożenia okazał się wartościowym doświadczeniem edukacyjnym. Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w przygotowanych aktywnościach, a cała inicjatywa stworzyła dobrą okazję do połączenia nauki z zabawą oraz integracji społeczności szkolnej.