ŻOŁNIERZE WYKLĘCI - ŻOŁNIERZE NIEZŁOMNI - szkolny konkurs plastyczny w kategorii klas I - III oraz klas IV - VIII.
Nagrodzeni uczniowie w szkolnym konkursie plastycznym.
ŻOŁNIERZE WYKLĘCI - ŻOŁNIERZE NIEZŁOMNI - szkolny konkurs plastyczny w kategorii klas I - III oraz klas IV - VIII.
Nagrodzeni uczniowie w szkolnym konkursie plastycznym.
1 MARCA 2023 - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Wielki Dzień dla społeczności Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Młodojewie
Uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej podporucznika Marynarki Wojennej Stefana Półrula, który został skazany wyrokiem Wojskowego Sądu Rejonowego w Gdańsku na śmierć i stracony metodą katyńską o godz. 20.00 w Więzieniu Nr I przy ul. Kleczkowskiej we Wrocławiu. Szczątki zamordowanego przez komunistów bosmanmata Stefana Półrula zostały odnalezione 2 czerwca 2008 r. na Cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu. Po 55 latach poszukiwań -9 września 2008 r. Stefan Półrul mógł spocząć w poświęconej ziemi na Cmentarzu Parafialnym w Młodojewie. W 2009 roku podporucznik Marynarki Wojennej został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Stefanowi Półrulowi w 2008 roku został poświęcony film dokumentalny pt. „Nigdy nie wrócisz do domu” w reżyserii Jolanty Krysowatej.
Dzisiaj 1 marca 2023r. upamiętniono podporucznika Marynarki Wojennej Stefana Półrula pamiątkową tablicą zamieszczoną na frontowej ścianie budynku Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Młodojewie. Poświęcenia tablicy pamiątkowej dokonał ks. prob. Tadeusz Stasiak. Zapalono znicz pamięci, złożono kwiaty, uczniowie zaprezentowali część artystyczną – OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA, uczestniczono w prelekcji edukacyjnej – Inspektora Oddziałowego Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa w Poznaniu pani Anny Hekert, wysłuchano przemówień zaproszonych gości, przedstawicieli władz lokalnych oraz dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Młodojewie pani Anety Sompolskiej. W imieniu społeczności szkolnej wyrażamy wdzięczność Straży Pożarnej w Korwinie, IPN w Poznaniu, władzom lokalnym oraz wszystkim, którzy przyczynili się do upamiętnienia podporucznika Marynarki Wojennej Stefana Półrula w szczególnym dniu - 1 marca poświęconym Narodowej Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Zapraszamy do zapoznania się z przebiegiem uroczystości, która została uwieczniona w naszej pamięci i w szkolnym obiektywie…
Zapraszamy na film z uroczystego odsłonięcia tablicy pamiątkowej podporucznika Marynarki Wojennej Stefana Półrula.
Link do filmu:
https://drive.google.com/file/d/10y-VuNZzJLvu2GfRN7VGvvRbZ5mTiTIi/view?usp=share_link
Konstrukcje z wykorzystaniem klocków edukacyjnych SkriKit
Uczniowie klasy VI na zajęciach dodatkowych rozwijali umiejętności manualne, oraz myślenie i wyobraźnię przestrzenną. Możliwość złożenia konstrukcji własnoręcznie pozytywnie wpłynęła na rozwój zdolności koncentracji, organizacji miejsca pracy, planowania i wykorzystania różnego rodzaju połączeń w praktyce. Zestaw klocków edukacyjnych SkriKit z programu Laboratorium Przyszłości został wykorzystany do nauki programowania i robotyki. Klocki SkriKit zagwarantowały świetną zabawę podczas tworzenia konstrukcji i zachęciły uczniów do współpracy i komunikacji podczas pracy.
#LaboratoriumPrzyszłości
https://www.facebook.com/LaboratoriaPrzyszlosci/
Uczniowie klasy II wraz wychowawczynią zaprosili Babcie i Dziadków do wspólnego świętowania. Przy kawie i pysznym ciastku, które przygotowali rodzice Dziadkowie obejrzeli inscenizację bajki „Czerwony Kapturek” oraz wysłuchali życzeń od serca. Wnukowie wręczyli ukochanym Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonane kolorowe kwiatki. Miłym gościom życzenia złożyła również dyrektor szkoły pani Aneta Sompolska. Uroczystość przebiegała w miłej atmosferze i zakończyła się wspólnym zdjęciem.
Spotkanie dziewcząt klasy 8 z Panią Małgorzatą Pluta z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słupcy
Działania profilaktyczne są bardzo ważne, ponieważ nowotwór piersi stanowi około 25% ogółu wszystkich przypadków nowotworów złośliwych wykrywanych u kobiet.
Dziś 24 lutego 2023 r. dla uczennic klasy 8, Pani Małgorzata Pluta z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słupcy poprowadzila spotkanie na temat "Profilaktyki raka piersi".
Podczas zajęć zaproszony gość zwrócił uwagę na konieczność wykonywania regularnych badań profilaktycznych oraz rolę zdrowego stylu życia w zapobieganiu nowotworom. Uczennice poznały podstawowe informacje na temat wspomnianej choroby, w tym symptomy oraz czynniki ryzyka występowania raka piersi. Dowiedziały się jak ważna jest świadomość samych kobiet, zwłaszcza w stosunku do wykonywania regularnego samobadania gruczołu, a w razie wątpliwości badań diagnostycznych.
Powered by aSc EduPage