z Młodzieżowego Centrum Karier w Słupcy
Spotkanie klasy VIII z Panią Wiolettą Hoffman i Panem Marcinem Nowakiem z Młodzieżowego Centrum Karier w Słupcy. Tematem spotkania były "Kompetencje i predyspozycje zawodowe, czyli grunt to świadomość".
z Młodzieżowego Centrum Karier w Słupcy
Spotkanie klasy VIII z Panią Wiolettą Hoffman i Panem Marcinem Nowakiem z Młodzieżowego Centrum Karier w Słupcy. Tematem spotkania były "Kompetencje i predyspozycje zawodowe, czyli grunt to świadomość".
,,Nie chodzi o to, aby dojść do celu,
ale o to, żeby iść po słonecznej stronie”
Marek Edelman
W związku z przypadającą 19 kwietnia 2023 r. kolejną rocznicą wybuchu powstania w getcie warszawskim uczniowie klas IV-VIII na lekcjach historii mieli okazję poznać przebieg powstania i losy Żydów w Polsce podczas II wojny światowej. Wykorzystana prezentacja i projekcja filmu pt. ,,Nie było żadnej nadziei…” uświadomiły uczestnikom zajęć, że mieszkańcy getta, którzy byli znacznie słabsi od Niemców, nie chcieli ginąć biernie, ale z bronią w ręku. W hołdzie dla bohaterów getta warszawskiego uczniowie przypięli do ubrań żółte żonkile, które są symbolem zbiorowej pamięci. 80. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim to ważne wydarzenie upamiętniające ofiary II wojny światowej. Przypomina o konieczności walki z nienawiścią i nietolerancją. Zmusza do refleksji nad historią i przyszłością Polski oraz całego świata.
Skutki i zagrożenia wynikające z niewłaściwego zachowania w różnych formach przekazu
W dniu 12 kwietnia 2023 roku odbyło się spotkanie uczniów klas IV – VIII z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Słupcy na temat skutków i zagrożeń wynikających z niewłaściwego zachowania w różnych formach przekazu. Nowoczesna technologia komputerowa i informacyjna bezsprzecznie opanowała cały świat i obejmuje coraz więcej obszarów działalności człowieka. Nie ominęła dzieci i młodzieży. Niekontrolowany dostęp komórek, tabletów, smartfonów, komputera i Internetu może stanowić zagrożenia. Wielogodzinne przebywanie przed monitorem zagraża wszechstronnemu i prawidłowemu rozwojowi młodego pokolenia. Mogą to być zagrożenia: fizyczne, psychiczne, moralne, społeczne oraz intelektualne. Negatywne skutki przebywania człowieka w cyberprzestrzeni przejawiać się mogą w postaci ucieczki od świata realnego do sztucznego, wirtualnego. Zagrożenia mają wpływ na niepowodzenia szkolne, które prowadzić mogą do trudności wychowawczych, a te są źródłem patologii i przestępstw. Kiedyś światem był dom, szkoła, podwórko, książki. Dziś jest przede wszystkim Internet i gadżety globalnej przestrzeni komunikacji społecznej, nowoczesne miniaturowe automaty i roboty, żywiołem są multimedia. Dzieci wciągane w wirtualną sieć wkraczają w świat emocji, które nie są kontrolowane. Pojawiają się reakcje agresywne (słowne, fizyczne ), dzieci wpadają w szał, niekontrolowane ataki złości i gniewu, coraz częściej nastolatki łamią prawo i mają do czynienia z policją. Uczniowie zostali uświadomieni, że nie można łamać prawa bezkarnie. Konsekwencji ryzykownych zachowań niejednokrotnie nie można cofnąć, co może zaważyć niekorzystnie w ich przyszłym życiu.
Utalentowani, pomysłowi i kreatywni uczniowie klas 7 - 8
Podczas lekcji fizyki uczniowie klas VII i VIII tworzyli konstrukcje z wykorzystaniem klocków LEGO Education Spike. Zajęcia były elementem innowacji pedagogicznej "Prąd w chemii i życiu codziennym" Uczniowie rozwijali pomysłowość, kreatywność i logiczne myślenie.
Powered by aSc EduPage