Już 5 marca 2026 roku w czwartek podczas Dni Otwartych będzie można zajrzeć w każdy zakątek naszej szkoły, porozmawiać z uczniami, spróbować swoich sił w warsztatach i poczuć klimat miejsca, w którym nauka spotyka się z pasją. Przyjdź i przekonaj się sam! Zapraszamy!
Aktualności SP
Otwieramy drzwi… i zapraszamy do środka!
Dzień Baterii
„Dzień Baterii” obchodzony jest 18 lutego. Z tej okazji w naszej szkole zorganizowano działania edukacyjne mające na celu zwiększenie świadomości ekologicznej uczniów w zakresie właściwego korzystania z baterii oraz ich bezpiecznego i odpowiedzialnego recyklingu w ramach realizacji przedsięwzięcia „Z EKOlogią za pan brat”. W wydarzeniu uczestniczyły klasy 7 i 8 przygotowując dla swoich młodszych kolegów plakaty edukacyjne pod tytułem „Baterie- mała rzecz, wielki problem”. Celem wydarzenia było:
- poszerzenie wiedzy uczniów o rodzajach baterii i ich wpływie na środowisko,
- uświadomienie zagrożeń związanych z nieprawidłowym wyrzucaniem baterii,
- promowanie recyklingu oraz korzystania z pojemników na odpady niebezpieczne,
- rozwijanie kreatywności i pracy zespołowej.
Wybrane plakaty zostały umieszczone na korytarzu szkolnym, tworząc tematyczną wystawę edukacyjną.
Wydarzenie okazało się wartościowym elementem szkolnego programu proekologicznego i zdecydowanie zasługuje na kontynuację w kolejnych latach.
Fotografujemy zjawiska fizyczne
- 5
„Fotografujemy zjawiska fizyczne”
W styczniu w naszej szkole trwał konkurs fizyczno-fotograficzny pod hasłem „Fotografujemy zjawiska fizyczne”. Celem wydarzenia było zachęcenie uczniów do samodzielnego obserwowania otaczającego świata, dostrzegania przejawów fizyki w codziennych sytuacjach oraz kreatywnego łączenia wiedzy naukowej z pasją do fotografii.
W dniu 10.02.2026 r. nastąpiło rozwiązanie konkursu i wręczenie nagród zwycięzcom. W konkursie wzięło udział 14 uczniów z klas 7-8. Zadaniem każdego uczestnika było wykonanie autorskiej fotografii przedstawiającej wybrane zjawisko fizyczne, a następnie dołączenie krótkiego opisu wyjaśniającego jego istotę. Zgłoszone prace prezentowały szeroki wachlarz tematów – od odbicia i załamania światła, przez napięcie powierzchniowe i zamarzanie, aż po zjawiska elektrostatyczne.
Komisja konkursowa oceniała fotografie według następujących kryteriów:
- poprawność merytoryczna przedstawionego zjawiska,
- pomysłowość i oryginalność ujęcia,
- jakość techniczna zdjęcia,
- umiejętność wyjaśnienia obserwowanego efektu fizycznego.
Po burzliwych obradach wyłoniono laureatów.
I miejsce przyznano za fotografię Fabiana Urbańskiego,II miejsce zdobyła praca ukazująca Oli Kamińskiej,
natomiast III miejsce – fotografia Michała Strzelczyka
Przyznano również kilka wyróżnień za szczególną kreatywność i ciekawe podejście do tematu- Konrad Mizera, Jakub Hudziński oraz Lena Gorzelańczyk.
Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem uczniów i pokazał, że fizyka nie musi być jedynie przedmiotem szkolnym, lecz może stać się inspiracją do twórczych poszukiwań. Wszystkie nagrodzone prace zostały zaprezentowane na wystawie szkolnej oraz opublikowane na stronie internetowej szkoły.
Wydarzenie okazało się doskonałą okazją do połączenia nauki z pasją artystyczną i z pewnością będzie kontynuowane w kolejnych latach.
Drugie życie rzeczy
- 4
„Drugie życie rzeczy”
W ramach przedsięwzięcia proekologicznego „Z EKOlogią za pan brat” zorganizowano konkurs ekologiczny „Drugie życie rzeczy”, którego głównym celem było promowanie postaw ekologicznych, kreatywnego recyklingu oraz zwrócenie uwagi na problem rosnącej ilości odpadów. Konkurs skierowany był do uczniów wszystkich etapów edukacyjnych, a udział w nim miał charakter dobrowolny. Celem konkursu było:
- zachęcenie uczniów do ponownego wykorzystywania przedmiotów i materiałów,
- rozwijanie kreatywności oraz umiejętności projektowania z materiałów wtórnych,
- uświadamianie roli recyklingu i upcyklingu w ochronie środowiska,
- budowanie nawyku odpowiedzialnego gospodarowania odpadami,
- kształtowanie postawy proekologicznej poprzez działanie praktyczne.
Komisja konkursowa oceniała prace według następujących kryteriów:
- kreatywność i oryginalność wykonania,
- estetyka i starannoiotść,
- funkcjonalność wykonanego przedmu,
- stopień wykorzystania materiałów z odzysku,
- zgodność z tematyką konkursu.
Po burzliwych obradach wyłoniono laureatów: I miejsce otrzymał Ksawery Ślugaj, II miejsce zdobyła praca Hanny Cedro, natomiast III miejsce – Nikoli Chaładaj. Przyznano również kilka wyróżnień za szczególną kreatywność i ciekawe podejście do tematu: Mateusz Kowalski, Iga Boderek, Weronika Piasecka, Łucja Spychalska, Filip Matuszewski oraz Lena Wojdak.
Organizatorzy konkursu dziękują wszystkim uczestnikom i zgodnie podkreślają, że uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem oraz kreatywnością. Prace konkursowe tworzą inspirującą wystawę na holu szkoły, promującą ideę ponownego wykorzystania przedmiotów.
Konkurs „Drugie życie rzeczy” okazał się ważnym elementem przedsięwzięcia „Z EKOlogią za pan brat”. Dzięki praktycznemu działaniu wzrosła świadomość ekologiczna dotycząca recyklingu i ograniczania odpadów, a udział w konkursie przyczynił się do utrwalenia nawyków ekologicznych.
Okrągły Stół Wokół Zdrowia
Okrągły Stół Wokół Zdrowia w ramach projektu „Zdrowie z Klasą”
W okresie realizacji projektu „Zdrowie z Klasą” 12. 01. 2026 r. odbyło się posiedzenie Okrągłego Stołu Wokół Zdrowia, którego celem było wypracowanie wspólnych rozwiązań wspierających zdrowie fizyczne i psychiczne uczniów oraz budowanie środowiska sprzyjającego kształtowaniu zdrowych nawyków. W spotkaniach uczestniczyli Dyrektor szkoły i uczniowie a spotkanie prowadzili Młodzi Ambasadorzy Zdrowia wraz z opiekunem. Podczas posiedzenia przeanalizowano bieżące potrzeby zdrowotne uczniów oraz opracowano propozycje działań profilaktycznych i edukacyjnych. Podczas debaty przeanalizowano wyniki ankiet uczniowskich dotyczących samopoczucia, aktywności fizycznej i nawyków żywieniowych, które zostały przeprowadzone i przedstawione w postaci prezentacji przez Młodych Ambasadorów Zdrowia. Na ich podstawie wskazano obszary wymagające najpilniejszych działań. Po zakończeniu obrad został stworzony i zatwierdzony Szkolny Manifest Zdrowia, zawierający najważniejsze postulaty i sposoby rozwiązania problemów wskazanych przez społeczność szkolną. Przyjęty manifest został wywieszony w widocznym miejscu.
Galeria zdjęć
- brak danych
Data i czas
- Poniedziałek22.06.2026
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2026
- Maj 2026
- Kwiecień 2026
- Marzec 2026
- Luty 2026
- Styczeń 2026
- Grudzień 2025
- Listopad 2025
- Październik 2025
- Wrzesień 2025
- Sierpień 2025
- Lipiec 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Wszystkie
News
- Otwieramy drzwi… i zapraszamy do środka!
- 12.02.2026
- Dzień Baterii
- 14.02.2026
- Fotografujemy zjawiska fizyczne
- 14.02.2026
- Drugie życie rzeczy
- 14.02.2026
- Okrągły Stół Wokół Zdrowia
- 14.02.2026
- Tłusty Czwartek w naszej szkole!
- 12.02.2026
- Wyjazd klasy VII na lodowisko w Gnieźnie.
- 12.02.2026
- Dzień Bliźniaka u nas w szkole!
- 12.02.2026
- Warsztaty „Produkcja czekolady” w szkole
- 12.02.2026
- Bezpieczne ferie – spotkanie z policjantem w naszej szkole
- 12.02.2026
- Zapraszamy do obejrzenia filmu o Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Młodojewie!
- 11.02.2026
- TERMINY REKRUTACJI 2026/2027
- 07.02.2026
- "Bezpieczna Zima z Sierżantem Pyrkiem" - KONKURS PLASTYCZNY
- 05.02.2026
- Historyczna bitwa umysłów!
- 03.02.2026
- Rymuj o bezpieczeństwie w gospodarstwie rolnym i wygraj atrakcyjne nagrody! Rusza VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym „Wioski bez troski”!
- 03.02.2026
- Zawody powiatowe dziewcząt klas 4-6 w piłkę ręczną
- 31.01.2026
- Uczniowie z Koła Wolontariatu wspierają WOŚP
- 28.01.2026
- 34. Finał WOŚP
- 25.01.2026
- Gminne Zawody Sportowe w Piłce Ręcznej w kategorii klas 7-8 Dziewcząt i Chłopców
- 24.01.2026
- Kochamy Was całym sercem...
- 24.01.2026
- Terminy postępowania rekrutacyjnego do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2026/2027
- 22.01.2026
- II Wojewódzki Konkurs „Strażnicy Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918–1919"
- 22.01.2026
- Wymiana kartek świątecznych ze szkołami w Anglii oraz Chorwacji - projekt z języka niemieckiego.
- 21.01.2026
- Dla każdego coś zdrowego - tosty...
- 21.01.2026
- Spotkanie z książką w ramach projektu „Książka moim przyjacielem”, zorganizowane z okazji Dnia Babci i Dziadka.
- 21.01.2026
- *** ZAPRASZAMY NA 34. FINAŁ WOŚP ***
- 17.01.2026
- ZAWODY GMINNE KLAS 4-6 DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW W PIŁKĘ RĘCZNĄ
- 16.01.2026
- Ferie zimowe z Biblioteką Publiczną Gminy Słupca ***ZAPRASZAMY***
- 16.01.2026
- ZAWODY POWIATOWE KLAS 7-8 DZIEWCZĄT W PIŁKĘ RĘCZNĄ
- 16.01.2026
- ,,MY CHRISTMAS CARD - NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA BOŻONARODZENIOWA”
- 11.01.2026
*↓*↓*
- cze
- 20
- ☀️ Powitanie Lata z Gminą Słupca już za nami! ☀️
- 20.06.2026
- Aktualności
- cze
- 17
- VIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego dla Młodzieży „Moja Wizja Zero – Bezpieczne gospodarstwo. Zero wypadków”!
- 17.06.-30.09.
- Aktualności
- cze
- 16
- Klasa VIII posadziła pamiątkowe drzewko
- 16.06.2026
- Aktualności
- cze
- 15
- Od roku szkolnego 2026/2027 w przedszkolach, w klasach I–III oraz w klasach I-VIII szkoły podstawowej wdrażamy nową podstawę programową.
- 15.06.2026
- Aktualności
- cze
- 12
- Udział w XVI Archidiecezjalnym Zjeździe Szkół im. Jana Pawła II
- 12.06.2026
- Aktualności
- cze
- 12
- Zapraszamy na kolonie letnie nad morzem
- 12.06.2026
- Aktualności
Galeria zdjęć
- brak danych
Logowanie
Nasze media społecznościowe
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 175475