Strona główna
Aktualności
Co nowego w szkole?I MIEJSCE DLA TATJANY W XVIII FESTIWALU PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ ,,ENGLISH SINGING”
- 28.04.2026
- 11
W dniu 27.04.2026r. w Miejskim Domu Kultury w Słupcy odbył się XVIII Festiwal Piosenki Anglojęzycznej ,,English Singing”. Celem konkursu było zachęcanie dzieci i młodzieży do nauki i doskonalenia języka angielskiego, uaktywnienie środowisk na płaszczyźnie muzycznej, prezentacja aktualnych dokonań muzycznych, konfrontacja poziomu artystycznego oraz wymiana doświadczeń wykonawców, nauczycieli i instruktorów.
- I MIEJSCE DLA TATJANY W XVIII FESTIWALU PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ ,,ENGLISH SINGING” : Czytaj więcej
UDZIAŁ NASZYCH UCZNIÓW W V GMINNYCH MISTRZOSTWACH PIERWSZEJ POMOCY
- 29.04.2026
- 2
20 kwietnia 2026r. uczennice klasy 8 : Sandra Siuda, Ola Kamińska i Antonina Karwecka reprezentowały naszą szkołę podczas V Gminnych Mistrzostw Pierwszej Pomocy organizowanych przez Szkołę Podstawową w Drążnej.
Konkurs ma na celu popularyzację wiedzy i praktycznych umiejętności z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, a także kształtowanie odpowiedzialnych postaw i przygotowanie uczniów do właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.
- UDZIAŁ NASZYCH UCZNIÓW W V GMINNYCH MISTRZOSTWACH PIERWSZEJ POMOCY: Czytaj więcej
WYJAZD INTEGRACYJNY klas 1-3 na przedstawienie teatralne pt. ŚNIEŻKA
- 28.04.2026
- 3
Dnia 24.04.2026 r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w wyjeździe integracyjny do kina Sokolnia w Słupcy , gdzie odbył się spektakl teatralny pt. "Śnieżka", w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Sztuka oparta była na motywach baśni braci Grimm "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków". To nie tylko piękna opowieść o odwadze, przyjaźni i walce dobra ze złem, ale także doskonała lekcja dla najmłodszych o tym, jak ważna jest dobroć, uczciwość i współczucie. Bajka uczy, że warto pomagać innym i przestrzega przed łatwowiernością w stosunku do obcych. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem śledziły losy Śnieżki. Zły charakter Królowej budził emocje, a pojawienie się siedmiu krasnoludków wywoływało uśmiechy i głośne oklaski. Był to niezwykle wesoły, kolorowy, rozśpiewany i roztańczony spektakl, który dostarczył wszystkim wielu pozytywnych wrażeń.
- WYJAZD INTEGRACYJNY klas 1-3 na przedstawienie teatralne pt. ŚNIEŻKA : Czytaj więcej
Spotkanie z Panem Marcinem Pałaszem - autorem książek dla dzieci i młodzieży
- 02.05.2026
Dzisiejszy dzień upłynął nam pod znakiem literackiej przygody! Z okazji Światowego Dnia Książki mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z Marcinem Pałaszem – niezwykle popularnym autorem książek dla dzieci i młodzieży, twórcą uwielbianej serii o przygodach psa Elfa.
Najciekawsze momenty:
• Opowieści z pierwszej ręki: Pan Marcin z ogromnym poczuciem humoru opowiadał o kulisach swojej pracy i o tym, jak powstawały jego najsłynniejsze teksty.
- Spotkanie z Panem Marcinem Pałaszem - autorem książek dla dzieci i młodzieży: Czytaj więcej
Dzień Książki i Praw Autorskich w naszej szkole
- 24.04.2026
📚✨ Dzień Książki i Praw Autorskich w naszej szkole ✨📚
Dzisiejszy dzień upłynął w naszej szkole w wyjątkowo bajkowej atmosferze! Z okazji Dnia Książki i Praw Autorskich uczniowie wcielili się w postacie ze swoich ulubionych książek, tworząc niezwykle barwny i inspirujący klimat.
Szczególne zaangażowanie wykazały uczennice z Samorządu Uczniowskiego – Nikola Chaładaj, przebrana za Czerwonego Kapturka, oraz Lena Wojdak w stroju Myszki Mini. Dziewczynki czytały uczniom klas I–IV i przedszkolakom fragmenty bajek i baśni, wprowadzając młodszych kolegów i koleżanki w magiczny świat literatury. Podczas przerw rozdawały również słodkie upominki oraz zakładki do książek.
- Dzień Książki i Praw Autorskich w naszej szkole: Czytaj więcej
Rekrutacja 2026/2027 w Wielkopolsce
- 23.04.2026
- Rekrutacja 2026/2027 w Wielkopolsce: Czytaj więcej
Dzień Świadomości Autyzmu
- 22.04.2026
Dzień Świadomości Autyzmu w naszej szkole
Z okazji Dnia Świadomości Autyzmu w naszej szkole odbyły się wyjątkowe zajęcia warsztatowe, podczas których uczniowie mieli okazję lepiej zrozumieć, czym jest neuroróżnorodność oraz jak wielką wartością jest różnorodność ludzi, ich sposobów myślenia i działania. Uczniowie dowiedzieli się, jak ważne są empatia, dostrzeganie potrzeb innych oraz okazywanie wsparcia osobom, które mogą doświadczać świata w inny sposób. Starsi uczniowie poszukiwali także swoich mocnych stron i talentów odkrywając, że każdy z nas wnosi coś wyjątkowego do wspólnej społeczności. Uczniowie klas młodszych mogli przekonać się, jak trudne bywa codzienne funkcjonowanie przy ograniczeniu jednego lub kilku zmysłów.
- Dzień Świadomości Autyzmu : Czytaj więcej
Akcja Żonkile po raz kolejny w naszej szkole
- 21.04.2026
- 4
Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w Akcji Żonkile.
Okolicznościowy apel wyjaśnił cel akcji. Wszyscy dowiedzieliśmy się o losie Żydów w warszawskim getcie i ich bohaterskim akcie obrony godności.
Na zajęciach uczniowie poznali losy Żydów podczas wojny dzięki filmowi pt. "Muranów - Dzielnica Północna". Przygotowane przez organizatorów akcji opowiadania: "Szuflada", "Prezent" posłużyły do dyskusji na temat relacji między ludźmi.
- Akcja Żonkile po raz kolejny w naszej szkole: Czytaj więcej
Zdrowy styl życia - nasze wyzwanie nie tylko na miesiąc zdrowia
- 17.04.2026
- 9
W ramach szkolnych obchodów „Kwiecień miesiącem zdrowia” uczniowie klas I–VIII wzięli udział w spotkaniu z pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Słupcy, który przeprowadził interesującą i wartościową prelekcję poświęconą zdrowemu stylowi życia.
Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, jak ogromne znaczenie dla prawidłowego rozwoju i dobrego samopoczucia mają codzienne wybory żywieniowe. Prelegent w przystępny i angażujący sposób omówił zasady zdrowego odżywiania, zwracając szczególną uwagę na regularność posiłków, różnorodność diety, rolę warzyw i owoców oraz znaczenie odpowiedniego nawodnienia organizmu. Podkreślono również, jak ważna jest codzienna aktywność fizyczna jako nieodłączny element zdrowego stylu życia.
- Zdrowy styl życia - nasze wyzwanie nie tylko na miesiąc zdrowia: Czytaj więcej
Sukces naszej uczennicy! Tatjana Cybulska w finale!
- 16.04.2026
🎉Z dumą informujemy, że podczas 31. Konkursu Recytatorskiego „Czerwieńcie, zieleńcie się słowa...”, który odbył się w Miejskim Domu Kultury w Słupcy, nasza uczennica odniosła znaczący sukces.
Tatjana Cybulska z klasy 7 zachwyciła jury swoją interpretacją tekstów i znalazła się w elitarnym gronie 10 laureatów, którzy wywalczyli awans do spotkania finałowego!
- Sukces naszej uczennicy! Tatjana Cybulska w finale!: Czytaj więcej
Zapraszamy na szkolny konkurs - Moja Europa
- 16.04.2026
- Zapraszamy na szkolny konkurs - Moja Europa : Czytaj więcej
Dzień książki - 23.04.2026 r. ZAPRASZAMY!
- 16.04.2026
- Dzień książki - 23.04.2026 r. ZAPRASZAMY!: Czytaj więcej
Spotkanie z Panią Wiolettą Hoffman oraz Panem Marcinem Nowakiem z Młodzieżowego Centrum Kariery w Słupcy
- 13.04.2026
10 kwietnia w murach naszej szkoły gościliśmy dzisiaj duet z Młodzieżowego Centrum Kariery w Słupcy – Panią Wiolettę Hoffman oraz Pana Marcina Nowaka. Spotkanie stało się dla ósmoklasistów przestrzenią do ważnych pytań o ich zawodowe jutro. Ogromne podziękowania dla przedstawicieli MCK za inspirującą energię i wsparcie naszych uczniów w tym ważnym momencie. Teraz planowanie przyszłości wydaje się znacznie prostsze!
- Spotkanie z Panią Wiolettą Hoffman oraz Panem Marcinem Nowakiem z Młodzieżowego Centrum Kariery w Słupcy : Czytaj więcej
Spotkanie z fizjoterapeutką – Panią Justyną Michalak-Pecyną
- 11.04.2026
W dniu 10.04.2026 r. w naszej szkole podstawowej, w ramach akcji „Kwiecień miesiącem zdrowia”, odbyło się wyjątkowe spotkanie z fizjoterapeutką – Panią Justyną Michalak-Pecyną, w którym uczestniczyli uczniowie klas 1–8. Była to cenna i inspirująca lekcja poświęcona zdrowiu, profilaktyce oraz poznawaniu zawodu fizjoterapeuty.
- Spotkanie z fizjoterapeutką – Panią Justyną Michalak-Pecyną: Czytaj więcej
Zawody gminne w halową piłkę nożną chłopców kl. 7-8.
- 10.04.2026
Uczniowie naszej szkoły zajęli 3 miejsce w gminie.
Gratulacje dla chłopców!
3- Zawody gminne w halową piłkę nożną chłopców kl. 7-8.: Czytaj więcej
Radosnych Świąt Wielkanocnych!
- 02.04.2026
- Radosnych Świąt Wielkanocnych!: Czytaj więcej
Kartka dla Seniora
- 10.04.2026
W ramach działalności Szkolnego Klubu Wolontariatu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Kartka dla Seniora”. Celem inicjatywy było okazanie pamięci, życzliwości i wsparcia osobom starszym, szczególnie w okresie świątecznym. Uczniowie z dużym zaangażowaniem przygotowali własnoręcznie wykonane kartki z serdecznymi życzeniami świątecznymi. Każda z nich była wyjątkowa i pełna ciepłych słów, które miały wywołać uśmiech na twarzach seniorów. Wykonane prace zostały przekazane do Domu Pomocy Społecznej w Strzałkowie. Mamy nadzieję, że ten drobny gest sprawił mieszkańcom wiele radości i pozwolił poczuć, że są ważni i pamiętamy o nich w tym szczególnym czasie.
- Kartka dla Seniora: Czytaj więcej
Śniadanie Wielkanocne w naszej szkole
- 02.04.2026
Wczoraj, w ostatnim dniu nauki przed wiosenną przerwą świąteczną, cała społeczność szkolna uczestniczyła w uroczystym śniadaniu wielkanocnym. Pani dyrektor Aneta Sompolska, podtrzymując naszą szkolną tradycję, złożyła wszystkim uczestnikom spotkania najserdeczniejsze życzenia.
Wspólnie przygotowane śniadanie oraz degustacja pysznych potraw wprowadziły nas w prawdziwie świąteczny nastrój. Uczniów odwiedził zajączek w towarzystwie kurczaka, obdarowując ich czekoladowymi upominkami. Wszyscy spędzili ten czas w wyjątkowo radosnej atmosferze.
- Śniadanie Wielkanocne w naszej szkole: Czytaj więcej
Webinary edukacyjne w naszej szkole: o bezpieczeństwie i technologii
- 02.04.2026
W okresie od lutego do kwietnia uczniowie naszej szkoły mieli szczególną okazję uczestniczyć w cyklu wartościowych spotkań online.
Dla klas 1–3 oraz 4–8 zorganizowano webinary poruszające niezwykle ważną i aktualną tematykę:
- Hejt i przemoc w szkole,
- Dane i wizerunek w sieci,
- Pułapki sztucznej
- Webinary edukacyjne w naszej szkole: o bezpieczeństwie i technologii: Czytaj więcej
Wielkanocne zwyczaje, obyczaje i tradycje w moim regionie”
- 01.04.2026
W miesiącu marcu uczniowie klas 1–3 oraz 4–8 naszej szkoły wzięli udział w gminnym konkursie literacko-plastycznym „Wielkanocne zwyczaje, obyczaje i tradycje w moim regionie” zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną Gminy Słupca w Cieninie Zabornym.
Dziewczynki z zaangażowaniem przygotowały piękne prace, w których zaprezentowały bogactwo lokalnych tradycji wielkanocnych. Kreatywność, staranność i pomysłowość uczestników zasługiwały na ogromne uznanie, dlatego uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne nagrody rzeczowe.
- Wielkanocne zwyczaje, obyczaje i tradycje w moim regionie”: Czytaj więcej